سه شنبه 2 بهمن 1397
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی

ضرورت بهره گیری از ظرفیت کتابخانه های مساجد در افزایش سرانه مطالعه

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/06/22 08:45 بازدید: 103

فرماندار لنگرود با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و استفاده از ظرفیت ها در افزایش سرانه مطالعه، تصریح کرد: از ظرفیت مساجد و کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در اشاعه فرهنگ کتابخوانی کمک گرفته شود.

سید رضا جوادپور، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود با اشاره به اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ضرورت توجه به این‌مقوله، گفت: در این دنیای آشفته و وضع اقتصادی،  کتاب غریب است و دغدغه کسی نیست در حالی که آگاهی باید مهم ترین دغدغه باشد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و استفاده از ظرفیت ها در افزایش سرانه مطالعه، تصریح کرد: از ظرفیت مساجد و کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری در مساجد در اشاعه فرهنگ کتابخوانی کمک گرفته شود.

جوادپور با بیان اینکه پیگیری مصوبات جلسه و انعکاس آن باید به صورت مستمر باشد، اذعان کرد: نیم درصد شهرداری ها روزانه واریز و یا اینکه شهرداری ها حساب مستقلی برای نیم درصد کتابخانه ها اختصاص دهند.

فرماندار لنگرود با ببان اینکه پارک فجر لنگرود استعداد احداث کتابخانه را دارد، خاطرنشان کرد: پیگیری پروژه های نیمه کاره در شلمان و چمخاله، گسترش ایستگاه های مطالعه در شهر و روستاها، گسترش کتابخانه ها در پارک ها، مکان های تجاری، مکان های عمومی در گسترش فرهنگ کتابخوانی موثر است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی