سه شنبه 6 فروردین 1398
پل ارتباطی بخش کومله و شهر املش در روستای کیاگهان که به پل کیازنیک معروف است، صد درصد تخریب شد.

تخریب پل«کیازنیک»/ نیروهای امدادی در آماده باش هستند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/14 14:04 بازدید: 156
 
سید رضا جوادپور، فرماندار لنگرود  در خصوص وضعیت شهرستان در پی بارندگی بیسابقه در طول ۵۰ سال اخیر، گفت: این حجم از بارندگی موجب آبگرفتگی معابر شهر لنگرود شده و ترددها به کندی انجام می‌شود و تمام اکیپ‌های خدمات‌رسانی آماده امداد و نجات در سطح شهرستان هستند.

 وی در خصوص آسیب به تاسیسات و مسدود شدن برخی از راه‌های روستایی اظهار کرد: تاسیسات آب، برق و گاز در شهرستان برقرار است و در برخی از راه‌های روستایی از جمله جاده روستای گالشکلام و بلوردکان دچار رانش و قطع ارتباط هستیم.

 جوادپور ادامه داد: پل ارتباطی بخش کومله و شهر املش در روستای کیاگهان که به پل کیازنیک معروف است صد درصد تخریب شده که یک خودرو پراید نیز همراه با پل سقوط که خوشبختانه راننده صدمه جدی ندیده است.

 فرماندار لنگرود از آماده باش نیروهای امدادی در پی طغیان رودخانه شلمانرود خبر داد و تصریح کرد: طغیان رودخانه شلمانرود موجب آبگرفتگی معابر شده که نیروهای امدادی در این منطقه آماده باش هستند که در صورت بارندگی شدید خدمات رسانی به موقع داشته باشند.

 جوادپور با بیان اینکه نیروهای هلال احمر، راهداری، بسیج، بنیاد مسکن، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، آب و فاضلاب شهری و روستایی از جمله اکیپ‌های خدمات رسانی هستند، اظهار کرد: میزان خسارت در شهرستان فعلا مشخص نیست و تمام نیروها در حال امداد و نجات هستند.

 فرماندار لنگرود ضمن تشکر از شهروندان توصیه کرد از رودخانه‌ها و نهرها فاصله بگیرند و به توصیه‌های هواشناسی، شهرداری و دهیاری‌ها و بسیج محله و غیره عمل و به ماموران امدادرسانی کمک کنند.

 جوادپور در پایان گفت: تردد در برخی از نقاط شهر لنگرود نیز به کندی صورت می‌گیرد که ماموران شهرداری در تلاش برای بازگشایی معابر هستند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی