سه شنبه 6 فروردین 1398
بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه فاز اول طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود

بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه فاز اول طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/18 10:58 بازدید: 135

محمدباقر نوبخت در بازدید از مناطق سیل‌زده گیلان وارد لنگرود شد و میزان خسارت‌های وارد به زیرساخت‌های این شهرستان در پی بارش شدید باران را از نزدیک بررسی کرد.

معاون رئیس‌جمهور در بازدید خود از شهرستان لنگرود با هیئت همراه و مسئولان شهرستانی از پروژه فاز اول طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی در مرکز شهر بازدید کرد.

 عملیات اجرایی این پروژه از تابستان جاری آغاز شد که طول این پروژه دو کیلومتر بوده و بااعتبار اولیه چهار میلیارد تومان توسط شهرداری لنگرود در حال انجام است.

 معاون رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی لنگرود با بیان اینکه سیل اخیر به مردم، اموال شخصی و زیربناهای شهری خسارت وارد کرده است اظهار کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور برای ارزیابی و هر نوع کمک به مردم خسارت‌دیده در سیر اخیر به استان‌های شمالی سفرکرده‌ام.

وی گفت: تلاش می‌کنیم که تا جای ممکن بخشی از خسارت وارده ناشی از سیلاب به مردم و ابنیه را جبران کنیم.

 محمدباقر نوبخت با اشاره به لزوم شناخت مشکلات و مدیریت در زمان بحران‌ها افزود: برداشت‌های صورت گرفته از جنگل و ساخت‌وسازها بدون اصول فنی می‌تواند یکی از دلایل رقم خوردن این خسارت‌ها باشد.

 فرماندار شهرستان لنگرود نیز با اشاره به خسارت‌های وارده از سیل اخیر در این شهرستان اظهار کرد: تأسیسات آب، برق و گاز، زمین و محصولات کشاورزی و ۲۴۵ آسیب در سیل اخیر دچار خسارت‌هایی شدند.

 سید رضا جوادپور با بیان اینکه میزان خسارت وارده ۱۴ میلیارد تومان برآورد شده است افزود: ۱۱ پل، آسفالت و شانه‌های خیابان‌ها نیز در شهرستان دچار خسارت شدند که در اولین فرصت نسبت به بازسازی آن‌ها اقدام می‌شوند

دولت و ملت همدلی و همزبانی